Membran Ve Modül Üretimi

MEMBRAN VE MODÜL ÜRETİMİ

MEMSİS, ülkemizdeki ilk güçlendirilmiş fiber membranların üretimini ve ticarileştirilmesini başarıyla gerçekleştirmiştir. Membranlar ve modüller tamamen yerli üretimdir. Üretim sürecindeki tüm know-how ülkemizde elde edilmiştir. İhtiyaç olunan debiye, hedef kirletici konsantrasyon değerlerine ve deşarj limitlerine uygun olarak tasarım, projelendirme ve kurulumu yapılan GENMBR® modüllerinin tasarımı MEMSİS’e ait olup içerisinde kullanılan, tıkanmaya karşı antifouling özellikte olan güçlendirilmiş hollow fiber membranlar MEMSİS’in Tuzla tesislerinde üretilmektedir.

NEDEN GENMBR®?

Düşük Yatırım Maliyeti

GENMBR® modüllerinde kullanılan membranlar Türkiye’de geliştirilmiş ve üretilmiştir. Üretim maliyetinin düşük olması nedeniyle rekabetçi piyasada büyük avantaj sağlar.

Atıksu Geri Kazanımı

GENMBR® sistemi ile mükemmel arıtma verimleri sayesinde, çıkış suyunun sulama, yıkama, proses suyu vs ihtiyacınıza uygun geri kazanımı, tesisinizin genel işletme maliyetlerinden olan su maliyetinizi de azaltır. Su geri kazanımından kaynaklı olan tasarruf ile işleteceğiniz GENMBR® sistemi yaklaşık 5 aya varan kısa sürelerde kendisini amorti edebimektedir.

5 Kat Daha Güçlü Membranlar

GENMBR® modülleri, özel destek tabakası olan PET tabakası ile güçlendirilmiştir ve normal hollow fiber membranlara göre mekanik etkenlere 5 kat daha dayanıklıdır.

---------------------PET TABAKASI DESTEKLİ--------------------->
Düşük Basınç ve İşletme Akısında Minimum Enerji İhtiyacı

GENMBR® sistemleri, düşük akı ve düşük basınçta işletildiği için gerekli pompa enerjisini, piyasada bulunan diğer MBR sistemine göre 1/3 oranında azaltır. Ayrıca membran üzerinde oluşan basıncın az olması yıpranmayı azaltır ve membran ömrünü uzatır.

Kimyasallara Dayanıklılık

GENMBR® modüllerinde kullanılan PVDF malzeme sayesinde modüller kimyasallara ve pH, iletkenlik gibi kimyasal özellikleri sorun teşkil eden atıksulara dayanımları çok yüksektir. Kimyasal yıkamalarda oluşan yıpranma tamamen ortadan kaldırılmıştır.

filtre
Tıkanmaya Kesin Çözüm (Antifouling)

GENMBR® modüllerinde kullanılan yerli üretim membranlar, antifouling özellikte olup tıkanma riskini ortadan kaldırır.

4 Noktalı Hava Sıyırma İle Yüksek Havalandırma Verimi

GENMBR® modüllerinde tasarımından kaynaklı olarak 4 farklı noktadan havalandırma uygulanır, bu sayede membranlar üzerindeki hava sıyırma etkisi çok daha verimli bir hale getirilir. Tıkanma faktörünü yok eder. Ayrıca membranların kimyasal yıkama periyodunu geciktirir ve sarf malzeme maliyetini minimum seviyelere düşürür.

Çıkış Suyu Standartlarına Karşı Yüksek Arıtma Verimi

GENMBR® sistemlerinin sıkılaşan deşarj standartlarına karşı arıtma verimi %95 ile %99 arasında değişen giderim verimleri ile tam verimli bir arıtma sağlamakta, sektörünüzle ilgili deşarj standartlarında tüm problemi ortadan kaldırmaktadır.

Verimli Alan Kullanımı

GENMBR® Sistemleri, altıgen tasarımı sayesinde, diğer MBR modüllerine göre aynı reaktör hacmi içerisinde %20 daha fazla membran alanı yerleştirilebilmektedir. Dolayısıyla paketleme oranı çok yüksek olduğundan, alanı son derece verimli kullanmaktadır.

Etkili Çamur Yönetimi

GENMBR® sistemleri, yüksek çamur yaşında işletildiği için oluşan çamur miktarını yarı yarıya azaltır. Bu durum hem çamur yönetimi maliyetlerini azaltmakta, hem de oluşan çamur membran havuzunda stabilize olduğu için koku problemini ortadan kaldırır. Ayrıca çamurun GENMBR® sisteminde zaten stabilize olmasından dolayı, dekantör öncesi çamur şartlandırma için gerekli polimer dozajını azaltır. Sistemimiz sadece biyolojik arıtma için değil, arıtma tesisinizin tümü için göz ardı edilemeyen avantajlar sağlamaktadır.

Otomatik Kontrol

GENMBR® sistemlerinin bütün bileşenleri otomasyon sistemine bağlı olup, ister sistemin yanından ister kilometrelerce uzaklıktan istediğiniz an sistemin durumu takip edilebilir, gerekli müdaheleler yapılabilir.

GENMBR® sistemi ile klasik bir aktif çamur sistemi ebatlarında tank hacimlerinde, 3 katı fazlası kadar kapasitede çalıştırılmaktadır. GENMBR® sisteminin yüksek çamur yaşı ile işletilmesinden oluşan bu avantaj ile, kapasite arttırmak isteyen tesisler için en uygun çözümü değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Membran sistemlerinde yenilikçi ve sürdürülebilir projeler.
MEMSİS ile yüksek standartları yakalayın.